Vše pro stlačený vzduch a chlazení kompresory - chladící jednotky - generátory dusíku
prodej-kompresoru.gif, 556B montaz-kompresoru.gif, 1,7kB servis-kompresoru.gif, 1,6kB kontaktni-informace-kompresory.gif, 2,1kB

Chladicí jednotky - Hyperchill

Chlazení vody

Hlavní prioritou současného průmyslu se stále více stává optimalizace výrobních nákladů. Tyto potřeby vedou k využití chladné vody jako zdroje, který je schopen zjednodušit, vylepšit a urychlit výrobní proces. Chladná voda umožňuje snížení času na ochlazení finálního produktu a tím významně přispívá k růstu produktivity a ke zlepšení kvality výrobku. Použití chladné vody k chlazení strojů vede ke zlepšení jejich výkonu a prodloužení jejich životnosti.

Chladicí jednotky Hyperchill

Chladicí jednotka je zařízení, které je navrženo pro ochlazení vody nebo vodních směsí v uzavřeném okruhu. Jednotka se skládá z chladicího okruhu a z oběhového okruhu chladicí vody. Chladicí okruh je naplněn chladivem a vodní okruh vodou. Tyto dvě náplně, které nikdy nepřijdou do přímého kontaktu, si směňují teplo ve výparníku, kde kapalné chladivo při svém vypařování odebírá vodě teplo. Ochlazená voda pak postupuje na výstup z jednotky.

Vlastnosti chladicích jednotek Hyperchill

  • pro průmyslové i občanské využití
  • chladicí výkon od 2 do 183 kW
  • chlazení vzduchem nebo vodou

Hyperchill je řada chladicích jednotek vyráběných společností Parker hiross. Byla navržena pro dodávku chladicí vody s přesným řízením teploty pro průmyslové aplikace i občanské využití (klimatizace). Řada obsahuje 15 modelů s rozsahem 2 až 183 kW. Každý model je konstruován tak, aby zajistil bezpečný a spolehlivý provoz v jakkoli náročných podmínkách.

Technický popis chladicího systému

Chladicí okruh

Chladicí okruh se sestává ze čtyř hlavních částí: kompresoru, kondenzátoru, expanzního ventilu a výparníku. Okruh je naplněn chladivem R 407 C. Propojovací potrubí je provedeno z mědi se špičkovými materiálovými vlastnostmi.

Kompresor

Všechny modely jsou standardně vybaveny hermetickými chladicími kompresory, které jsou opatřeny pryžovými silentbloky na tlumení vibrací. Kompresory nevyžadují žádnou údržbu.

Menší modely (ICE003 až 015) jsou osazeny hermetickými pístovými kompresory, zatímco všechny ostatní modely jsou vybaveny hermetickými spirálovými kompresory. Výhodou spirálových kompresorů je značná úspora energie,vysoký výkon a tichý chod.

Kondenzátor

Chladicí jednotky Hyperchill mají vzduchem chlazený kondenzátor, který se skládá z jednoho nebo více žebrovaných svazků (měděné potrubí, hliníkové přepážky) a přes které je chladicí vzduch hnán jedním nebo více ventilátory.

Expanzní systém

Expanze chladiva je u modelů ICE003 až 010 řešena kapilárním systémem. Kapilára je vždy vyrobena přesně ve shodě s chladicím výkonem, pro který byla jednotka navržena, a expanzní proces tudíž není regulovatelný. Modely ICE015 a větší jsou vybaveny termostatickým regulovatelným expanzním ventilem.

Výparník

Výparník, tzn. výměník tepla mezi chladicím a vodním okruhem, je umístěn uvnitř zásobní nádrže, která je standardní součástí hydraulické výbavy všech modelů jednotek Hyperchill. Toto konstrukční řešení nabízí mnoho výhod: výparník je chráněn a tepelně izolován, výměna tepla mezi výparníkem a vodou, která jej obklopuje, přispívá k trvalému provozu s maximálním chladicím výkonem a nízkou výstupní teplotou.

Vodní okruh

Vodní okruh chladicích jednotek Hyperchill se skládá z vodní zásobní nádrže, ve které je uložen výparník, z čerpadla zabezpečujícího oběh chladicí vody a z obtokového potrubí. Nádrž funguje jako zásobník tepelné energie, který systému umožňuje akumulovat chladnou vodu.

Nádrž

Jednotky Hyperchill jsou vždy vybaveny jednou velkokapacitní nádrží, která je vyrobena z uhlíkové oceli pro maximální pracovní tlak 6 bar (konstrukce pro činnost v tlakových okruzích).

Oběhové čerpadlo

Jednotky Hyperchill mají ve standardní výbavě jedno oběhové čerpadlo, které je umístěno na výstupu z nádrže. Jeho průměrný výtlačný tlak je 3 bar.

Vodní obtok

Vodní obtokové potrubí propojuje vstup s výtlakem vody z čerpadla. Obtok má malý průřez, jež zajišťuje cirkulaci alespoň minimálního objemu vody, a to i v případě, kdy je oběh chladicí kapaliny přerušen.

Řídící jednotka

Provoz jednotek Hyperchill je standardně ovládán mikroprocesorovou řídící jednotkou, která nabízí jednoduchou obsluhu zařízení a zároveň umožňuje přesnou a spolehlivou kontrolu výstupních parametrů chladicí vody.

Oběhové čerpadlo

U řady aplikací je nutné zabezpečit rozdílný výstupní tlak chladicí vody, než který je u standardního čerpadla na jednotkách Hyperchill (v průměru 3 bar g). Dle požadavku zákazníka je možné dodat čerpadlo na 1,5 baru / P15/ nebo 5 barů /P50/


© 2013 - 2021 2e plus s.r.o. | Created by Tomáš Baxa & Design by - Grafické studio